Zamówienia publiczne

Tytuł zamówienia
Wykonanie robót remontowo-budowlanych Amfiteatru im. Czesława Niemena przy ul. Zamkowej/Okopowej 1 w Olsztynie  
Przedmiot zamówienia
roboty remontowo-budowlane  
Rodzaj ogłoszenia
Ogłoszenie o zamówieniu  
Tryb zamówienia
przetarg nieograniczony  
Ogłaszający
MOK Olsztyn  
Województwo
WARMIŃSKO-MAZURSKIE  
Powiat
Olsztyn  
Miasto
Olsztyn  
Ulica
ul. Dąbrowszczaków  
Numer budynku
3  
Data publikacji od
2019-06-14  
Data publikacji do
2019-11-01  
Termin składania ofert
2019-07-01 12:00  
Numer ogłoszenia
ADM.204.1.2019  
Tagi
roboty budowlane  
Znak: ADM.204.1.2019 Olsztyn, dnia 14.06.2019 r.
 
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
wykonanie robót remontowo-budowlanych Amfiteatru im. Czesława Niemena przy ul. Zamkowej/Okopowej 1 w Olsztynie.
 
Zamawiający: Miejski Ośrodek Kultury
ul. Dąbrowszczaków 3
10-538 Olsztyn
NIP: 739-14-91-128
REGON 000678825
tel. 89/5221350
www.mok.olsztyn.pl
 
 
Postępowanie prowadzone jest w oparciu o zapisy art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1986) oraz w trybie zasady konkurencyjności zgodnie z warunkami i procedurami określonymi w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020. Rodzaj zamówienia – roboty budowlane.
Zamówienie realizowane jest w ramach dofinansowania projektu „Olsztyński Amfiteatr: nowoczesna, wspólna przestrzeń mieszkańców” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 pod nazwą: „Olsztyński Amfiteatr: nowoczesna, wspólna przestrzeń mieszkańców”.
 
 
 
1. Opis przedmiotu zamówienia
 
1. Nazwa i kod przedmiotu zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień: 
 
45453000-7 Roboty remontowe i renowacyjne
45410000-4 Roboty tynkarskie i malarskie
45262500-6 Roboty murowe
45421000-4 Montaż stolarki okiennej i drzwiowej
45223100-7 Montaż konstrukcji metalowych
45331100-7 Instalacje c.o.
45310000-3 Instalacje elektryczne
32320000-1 Instalacje sieciowe, audiowizualne
51312000-2 Usługi instalowania urządzeń telewizyjnych
 
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Wydzielenie w istniejącym holu pomieszczenia gospodarczego wraz z szatnią.
2) Montaż systemu wystawienniczego.
3) Montaż kratownicy typu TRIO.
4) Montaż elementów akustycznych.
5) Montaż elektrycznego ekranu projekcyjnego.
6) Remont istniejącej ściany stanowiącej horyzont sceniczny.
7) System zasłon istniejących drzwi wewnętrznych i zewnętrznych w obrębie sceny.
 
3. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 2, 9 oraz nr 5 do Ogłoszenia o zamówieniu.
 
4. Wykonywane roboty remontowo-budowlane będą w Amfiteatrze im. Czesława Niemena przy ul. Zamkowej/Okopowej 1 w Olsztynie. Plac budowy (Amfiteatr) jest dostępny dla Wykonawcy robót budowlanych oraz Wykonawcy montujących kamery. Wykonawca zobowiązuje się nie utrudniać wykonywanie prac montażu kamer.
 
5. Roboty budowlane należy wykonać z uwzględnieniem następujących uwag:
 
1) Prace rozbiórkowe Wykonawca powinien prowadzić w taki sposób, aby nie doszło do uszkodzenia ścian i innych elementów konstrukcyjnych nie objętych pracami budowlanymi oraz na bieżąco monitorować stan techniczny budynku.
2) Wykonawca wykona przedmiot umowy z materiałów wolnych od wad, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, wiedzy technicznej, prawem budowlanym, polskimi normami i innymi przepisami prawa dotyczącymi realizacji robót budowlanych oraz zaleceniami inspektora nadzoru.
3) Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia wszelkich elementów w przebudowywanej części budynku np. posadzki  w taki sposób, aby nie uległy one zniszczeniu w trakcie prowadzenia robót (np. płyty pilśniowe lub /i folia o dużej wytrzymałości na rozerwanie).
4) Wykonawca zobowiązany jest przed przystąpieniem do robót wykończeniowych okazać próbki materiałów (gres, kolor farb, kolor stolarki itp.) i uzyskać akceptację Zamawiającego na ich zastosowanie.
5)Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w taki sposób, by nie wystąpiły żadne uszkodzenia pomieszczeń nie objętych remontem lub infrastruktury zlokalizowanej na terenie Amfiteatru. W przypadku wystąpienia uszkodzeń Wykonawca zobowiązany jest własnym kosztem i staraniem do ich naprawy lub odtworzenia.
6) Wykonawca po zakończonych pracach uporządkuje teren Amfiteatru na własny koszt.
7) Wykonawca na własny koszt zorganizuje wywóz i utylizację odpadów (w tym gruz).
8) Wykonawca dysponuje narzędziami, wyposażeniem zakładu lub urządzeniami technicznymi dostępnymi Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego;
 
6. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie robót budowlanych o określonej jakości w Ogłoszeniu o zamówieniu. Z tych względów Zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu Ogłoszeniu o zamówieniu oraz w załącznikach występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla Wykonawców).
 
7. Wykonawca dysponuje osobami, które skieruje do wykonywania zamówienia, posiadającymi kwalifikacje zawodowe, uprawnienia, doświadczenie i wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia.
 
8. Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów i urządzeń równoważnych w stosunku do określonych w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót i specyfikacji technicznej wykonania, przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, którym charakteryzują się produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uznaje rozwiązania gwarantujące spełnienie parametrów technicznych, ekologicznych, jakościowych i estetycznych określonych w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót bądź specyfikacji technicznej wykonania.
 
9. Jeśli specyfikacja techniczna bądź dokumentacja projektowa nie określa takich parametrów, za rozwiązania równoważne przyjmuje się rozwiązania spełniające wymagania określone przez Zamawiającego przy przyjęciu parametrów rozwiązań zastosowanych w projekcie technicznym przy zachowaniu zgodności, przez odniesienie się w kolejności preferencji do:
 
1) Polskich Norm przenoszących normy europejskie;
2) norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących normy europejskie; 
3) europejskich ocen technicznych, rozumianych jako udokumentowane oceny działania wyrobu budowlanego względem jego podstawowych cech, zgodnie z odpowiednim europejskim dokumentem oceny, w rozumieniu art. 2 pkt 12 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającego zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89/106/EWG (Dz. Urz. UE L 88 z 04.04.2011, str. 5, z późn. zm.), 
4) wspólnych specyfikacji technicznych, rozumianych jako specyfikacje techniczne w dziedzinie produktów teleinformatycznych określone zgodnie z art. 13 i art. 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1025/2012 z dnia 25 października 2012 r. w sprawie normalizacji europejskiej, zmieniającego dyrektywy Rady 89/686/EWG i 93/15/EWG oraz dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 94/9/WE, 94/25/WE, 95/16/WE, 97/23/WE, 98/34/WE, 2004/22/WE, 2007/23/WE, 2009/23/WE i 2009/105/WE oraz uchylającego decyzję Rady 87/95/EWG i decyzję Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1673/2006/WE (Dz. Urz. UE L 316 z 14.11.2012, str. 12);
5) norm międzynarodowych;
6) specyfikacji technicznych, których przestrzeganie nie jest obowiązkowe, przyjętych przez instytucję normalizacyjną, wyspecjalizowaną w opracowywaniu specyfikacji technicznych w celu powtarzalnego i stałego stosowania w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa;
7) innych systemów referencji technicznych ustanowionych przez europejskie organizacje normalizacyjne.
 
10. W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie, norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących normy europejskie oraz norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, przy opisie przedmiotu zamówienia uwzględnia się w kolejności:
 
1) Polskie Normy;
2) polskie aprobaty techniczne;
3) polskie specyfikacje techniczne dotyczące projektowania, wyliczeń i realizacji robót budowlanych oraz wykorzystania dostaw;
4) krajowe deklaracje zgodności oraz krajowe deklaracje właściwości użytkowych wyrobu budowlanego lub krajowe oceny techniczne wydawane na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t. j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1570 ze zm.).
 
Wszędzie tam gdzie w opisie przedmiotu zamówienia, Dokumentacji Technicznej oraz w innych dokumentach Zamawiający odniósł się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
 
11. Ciężar udowodnienia równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy (zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy). W przypadku wątpliwości dotyczących równoważności oferowanych produktów zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia we wskazanym terminie wyjaśnień dotyczących treści oferty.
 
12. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji jakości wykonanych robót budowlanych w wymiarze co najmniej 5 lat, licząc od dnia podpisania przez strony protokołu odbioru końcowego przedmiotu umowy, co będzie podlegało ocenie przez Zamawiającego jako jedno z kryteriów oceny ofert, które zostało szczegółowo opisane w pkt. 9 Ogłoszenia o zamówieniu. Zamawiający może korzystać z uprawnień z tytułu rękojmi za wady niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji jakości.
 
13. Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia przez Wykonawcę całości lub części  zamówienia podwykonawcom.
 
 
 
2. Termin wykonania zamówienia
 
1. Termin rozpoczęcia prac ustala się na: 2 września 2019r.
2. Termin zakończenia prac: 23 września 2019 r.
 
 
 
3. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
 
1. Zamawiający uzna za spełnione warunki udziału w postępowaniu, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje:
 
1) posiada doświadczenie w realizacji zamówień odpowiadających przedmiotowi zamówienia tj. w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to potwierdzenia, że w czasie 
w jakim działalność ta jest prowadzona, wykonał należycie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył, co najmniej dwie roboty budowlane, polegające na przebudowie lub remoncie budynku na kwotę nie mniejszą niż 45.000 zł każda. Jeżeli wykaz, oświadczenia lub inne złożone przez Wykonawcę dokumenty budzą wątpliwości Zamawiającego, może on zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego roboty były wykonywane, o dodatkowe informacje lub dokumenty w tym zakresie.
 
2) dysponuje osobami, które skieruje do wykonywania zamówienia, tj.:
 
a) 1 osobą, pełniącą funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, wpisaną na listę członków właściwej Izby Samorządu Zawodowego oraz posiadającą co najmniej 3 lata doświadczenia w zakresie pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie;
b) 1 osobą, pełniącą funkcję kierownika robót posiadającą uprawnienia budowlane kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej 
w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i teletechnicznych bez ograniczeń, wpisaną na listę członków właściwej Izby Samorządu Zawodowego oraz posiadającą co najmniej 3 lata doświadczenia w zakresie pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie;
 
3) nie podlegają wykluczeniu zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29.01.2004 r. (Dz. U. z 2018 r. z poz. 1986 z późn. zm.) Prawo zamówień publicznych. Brak podstaw do wykluczenia zostanie zweryfikowany na podstawie podpisanego oświadczenia zamieszczonego w załączniku nr 1 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
 
2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1. Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia.
 
3. Zamawiający zaleca, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej miejsca roboty budowlanej potrzebnej do uzyskania informacji, która może być konieczna do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej ponosi Wykonawca.
Wykonawcy zainteresowani uczestnictwem w wizji  lokalnej w celu zapoznania się z obiektem, zobowiązani są zgłosić chęć uczestniczenia w wizji do dnia 21.06.2019 r. za pośrednictwem maila: i.adrjan@mok.olsztyn.pl. O terminie przeprowadzenia wizji lokalnej zainteresowani Wykonawcy zostaną poinformowani w formie mailowej. Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie wizji lokalnej w drugim terminie, jednak nie później niż do dnia 27.06.2019 r. po uprzednim zgłoszeniu się Wykonawcy.
 
4. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych
 
1. W celu oceny spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1) oświadczenie zgodne z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (zgodnie z załącznikiem nr 1 do Ogłoszenia o zamówieniu),
2) wskazanie dwóch wykonanych, w ciągu ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, robót remontowo-budowlanych wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie (zgodnie z załącznikiem nr 3 do Ogłoszeniu o zamówieniu),
3) wykaz osób wymaganych do realizacji zamówienia (zgodnie z załącznikiem nr 8 do Ogłoszenia o zamówieniu),
 
2. W celu potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych wykonawca dostarczy oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (zgodnie z załącznikiem nr 1 do Ogłoszenia o zamówieniu),
 
3. Wykonawca złoży Wykaz osób wymaganych do realizacji zamówienia (zgodnie z załącznikiem nr 8 do Ogłoszenia o zamówieniu).
 
4. Odpis z właściwego rejestru lub z Centralnej Ewidencji i Informacji O Działalności Gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 5 i 1 ustawy.
 
 
5. Termin związania ofertą
 
1) 30 dni.
2) bieg terminu związania z ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
 
 
 
6. Opis sposobu przygotowania ofert
 
1. oferta musi zawierać:
 
1) wypełniony formularz oferty zamówienia – załącznik nr 1 do Ogłoszenia o zamówieniu,
 
2) dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz niepodleganie wykluczeniu z udziału w postępowaniu wymienione w punkcie 4 ogłoszenia,
 
3) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, podpisane przez wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, w tym ustanowionego Wykonawcę – pełnomocnika; do pełnomocnictwa należy dołączyć dokumenty potwierdzające, że osoby podpisujące pełnomocnictwo są uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu danego wykonawcy,
 
2. treść złożonej oferty musi odpowiadać treści Ogłoszenia o zamówieniu,
 
3. ofertę należy przygotować w języku polskim, na komputerze lub inną trwałą i czytelną techniką,
 
4. ofertę składa się osobiści, w formie pisemnej lub elektronicznej na adres: i.adrjan@mok.olsztyn.pl,
 
5. formularz oferty i załączniki do oferty muszą być podpisane przez osobę/osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy, upoważnienie powinno być dołączone do oferty o ile nie wynika z dokumentów do niej załączonych,
 
6. wszystkie dokumenty powinny być przedstawione w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez osobę/osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy, za wyjątkiem dołączonych do oferty pełnomocnictw (upoważnień), które muszą być przedstawione w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii,
 
7. wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być parafowane przez osobę/osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy,
 
8. każdy Wykonawca może złożyć jedną ofertę,
 
9. koszty przygotowania i złożenia oferty ponosi Wykonawca,
 
10. opis sposobu złożenia oferty w przypadku złożenia w formie pisemnej:
1) kompletną ofertę należy umieścić w kopercie i zaadresować:
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
Oferta „Wykonanie robót remontowo-budowlanych Amfiteatru w Olsztynie”
Nie otwierać przed 01.07.2019 r. godz. 12:00
2) koperta oprócz opisu j/w powinna zawierać nazwę i adres Wykonawcy.
 
11. konsekwencje złożenia oferty niezgodnie z w/w opisem ponosi Wykonawca. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe złożenie oferty lub nieprawidłowe oznakowanie koperty. Jeżeli dojdzie do otwarcia nieprawidłowo złożonej oferty (złożonej w innym miejscu niż jest to wymagane) lub nieprawidłowo opisanej (oznaczonej) koperty, to taka oferta będzie pominięta podczas rejestracji i w toku dalszego procedowania.
 
 
7. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert
 
1. Miejsce i termin składania ofert: w siedzibie Zamawiającego – Olsztyn, ul. Dąbrowszczaków 3, pokój nr 201, w terminie do dnia 01.07.2019 r. do godz. 12:00,
 
2. Miejsce i termin otwarcia ofert: w siedzibie Zamawiającego, w pokoju nr 204 w dniu 01.07.2019 r. o godz. 12:30.
 
 
8. Opis sposobu obliczenia ceny
 
1. Cena oferty ma charakter ceny ryczałtowej, a więc musi obejmować wynagrodzenie za całkowite i bez wad wykonanie opisanego w dokumentacji projektowej pełnego zakresu prac wg zasad wiedzy i sztuki budowlanej, przepisów prawa budowlanego, warunków technicznych wykonania i odbioru robót, norm branżowych oraz wszelkich pozostałych warunków prowadzonego postępowania. Podstawą obliczenia ceny ofertowej powinna być dla Wykonawcy jego własna wycena oraz oparta na rachunku ekonomicznym kalkulacja.
 
2. Cena oferty musi uwzględniać wszystkie koszty związane z prawidłową realizacją przedmiotowego zadania wynikające wprost z dokumentacji projektowej, jak również w niej nieujęte, a bez których nie można wykonać zamówienia. Będą to między innymi następujące koszty: wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych, zagospodarowania placu budowy, utrzymania zaplecza budowy (naprawy, woda, energia elektryczna, telefon), dozorowania budowy, sporządzenie planu BIOZ (bezpieczeństwa i ochrony zdrowia) i innych czynności niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia. Niedoszacowanie, pominięcie oraz brak rozpoznania zakresu przedmiotu zamówienia nie może być podstawą do żądania zmiany wynagrodzenia ryczałtowego określonego w ofercie.
 
3. Wszystkie błędy ujawnione w załącznikach do Ogłoszenia o zamówienia Wykonawca powinien zgłosić Zamawiającemu przed terminem składania ofert. 
 
4. Cena (z VAT) musi być wyrażona w polskich złotych, liczbowo z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku w ten sposób, że końcówki kwot wynoszące mniej niż 0,5 groszy pomija się, a końcówki kwot wynoszące 0,5 grosza i wyżej zaokrągla się do 1 grosza. Cena musi zawierać należny podatek VAT. Prawidłowe ustalenie stawki podatku VAT należy do obowiązków Wykonawcy, zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym. Zastosowanie przez Wykonawcę stawki podatku VAT od towarów i usług niezgodnej z obowiązującymi przepisami spowoduje odrzucenie oferty. 
 
5. W przypadku, jeżeli Wykonawca złoży ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku VAT, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek VAT, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, jest zobowiązany poinformować Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.
 
6. Wykonawca nie może podać ceny rażąco niskiej w stosunku do przedmiotu zamówienia, pod rygorem odrzucenia oferty. Cena przedstawiona przez Wykonawcę w ofercie, po zastosowaniu ewentualnych upustów nie może być niższa niż koszty własne Wykonawcy, wynikające z kalkulacji ceny.
 
7. Jeżeli zaoferowana cena lub koszt, lub ich istotne części składowe, wyda się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzić będzie wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów, Zamawiający zwróci się o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów, dotyczących wyliczenia ceny lub kosztu, w szczególności w zakresie:
 
1) oszczędności metody wykonania zamówienia, wybranych rozwiązań technicznych, wyjątkowo sprzyjających warunków wykonywania zamówienia dostępnych dla wykonawcy, oryginalności projektu wykonawcy, kosztów pracy, których wartość przyjęta do ustalenia ceny nie może być niższa od minimalnego wynagrodzenia za pracę albo minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 847);
2) pomocy publicznej udzielonej na podstawie odrębnych przepisów;
3) wynikającym z przepisów prawa pracy i przepisów o zabezpieczeniu społecznym, obowiązujących w miejscu, w którym realizowane jest zamówienia;
4) wynikającym z przepisów prawa ochrony środowiska;
5) powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcy.
 
8. W przypadku gdy cena całkowita oferty jest niższa o co najmniej 30% od:
1) wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług, ustalonej przed wszczęciem postępowania zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, Zamawiający zwróci się o udzielenie wyjaśnień, o których mowa w ust. 8, chyba że rozbieżność wynika z okoliczności oczywistych, które nie wymagają wyjaśnienia;
2) wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług, zaktualizowanej z uwzględnieniem okoliczności, które nastąpiły po wszczęciu postępowania, w szczególności istotnej zmiany cen rynkowych, Zamawiający może zwrócić się o udzielenie wyjaśnień, o których mowa w ust. 8.
 
9. Obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny lub kosztu spoczywa na Wykonawcy. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, który nie udzieli wyjaśnień, o których mowa w ust. 8 lub jeżeli dokonana ocena wyjaśnień wraz ze złożonymi dowodami potwierdzi, że oferta Wykonawcy zawiera rażąco niską cenę lub koszt w stosunku do przedmiotu zamówienia.
 
10. W ramach ustalonej ceny Wykonawca przekaże na rzecz Zamawiającego wszelkie prawa autorskie majątkowe do ew. wykonanych opracowań i dokumentacji powykonawczej bez dodatkowego wynagrodzenia
 
 
 
9. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert
 
1. Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty, zamawiający stosować będzie następujące kryteria oceny ofert:
1) cena - 60 % = 60 pkt
2) okres gwarancji jakości - 40 % = 40 pkt
 
2. Kryterium „cena” będzie rozpatrywana na podstawie ceny /brutto/ za wykonanie przedmiotu zamówienia, podanej przez wykonawcę na Formularzu Oferty.
Zamawiający ofercie o najniższej cenie przyzna 60 punktów, a każdej następnej ofercie zostanie przyporządkowana liczba punktów proporcjonalnie mniejsza, według wzoru:
 
            Cn
C = ----------------- x 60, gdzie:
            Cb
C - ilość punktów za kryterium cena,
Cn - najniższa cena spośród ofert ocenianych, nie podlegających odrzuceniu
Cb - cena oferty badanej,
 
3. Kryterium „Okres gwarancji jakości” – wskaźnik „G”, rozpatrywane będzie na podstawie deklaracji Wykonawcy zawartej w pkt. 3) Formularza oferty, gdzie Wykonawca powinien wskazać okres gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia, wyrażony w postaci całkowitej liczby lat. Zamawiający ustala wymagany okres gwarancji jakości na okres min. 5 lat licząc od daty odbioru końcowego robót. Punkty w kryterium „Okres gwarancji jakości” (G) zostaną przyznane tylko za wydłużenie gwarancji jakości, której okres będzie biegł od daty odbioru końcowego robót w następujący sposób: 
 
1) Punkty w kryterium „Okres gwarancji jakości” zostaną przyznane za przedłużenie terminu gwarancji jakości o okres dłuższy niż ustalony minimalny wymagany okres, przy czym Wykonawca może przedłużyć okres gwarancji jakości maksymalnie na okres 7 lat, licząc od daty odbioru końcowego robót,
 
2) Jeżeli Wykonawca zadeklaruje okres gwarancji jakości na okres dłuższy niż 7 lat, licząc od daty odbioru końcowego robót, Zamawiający obliczając ilość punktów w kryterium „Okres gwarancji jakości”, będzie traktował taki zapis tak, jak gdyby Wykonawca zaoferował gwarancję jakości na okres 7 lat, natomiast do umowy zostanie przyjęty okres gwarancji jakości zadeklarowany w ofercie Wykonawcy,
 
3) Jeżeli Wykonawca zadeklaruje okres gwarancji jakości krótszy niż 5 lat, licząc od daty odbioru końcowego robót, wówczas oferta Wykonawcy może zostać odrzucona,
 
4) Jeżeli Wykonawca nie wypełni pozycji dotyczącej „Okresu gwarancji jakości”, Zamawiający przyjmie tylko wymagany minimalny okres gwarancji jakości na wszystkie roboty objęte przedmiotem zamówienia na okres 5 lat, licząc od daty odbioru końcowego robót, a oferta w tym kryterium otrzyma 0 punktów,
 
5) Jeżeli Wykonawca zadeklaruje okres gwarancji jakości na okres równy 5 lat, licząc od daty odbioru końcowego robót, oferta taka w kryterium „Okres gwarancji jakości” otrzyma 0 punktów, ponieważ punkty w kryterium „Okres gwarancji jakości” zostaną przyznane tylko za przedłużenie okresu gwarancji jakości o okres dłuższy niż ustalony minimalny okres,
 
6) Oferta w kryterium „Okres gwarancji jakości” – wskaźnik „G” może uzyskać maksymalnie 40 punktów według następujących zasad:
a) w przypadku deklaracji udzielenia gwarancji jakości na okres 6 lat - Wykonawca otrzyma: 20 punktów,
b) w przypadku deklaracji udzielenia gwarancji jakości na okres 7 lat - Wykonawca otrzyma: 40 punktów
 
7) Wymagane jest podanie w Formularzu oferty okresu gwarancji jakości wyrażonego w całkowitej liczbie lat.
 
4. Zamawiający wybierze ofertę, która otrzyma najwyższą liczbę punktów (P) stanowiących sumę przyznanych w ramach każdego z podanych kryteriów, wyliczoną zgodnie z poniższym wzorem: 
P = C + G.
 
 
 
10. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego
 
1. w zawiadomieniu o wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiający poinformuje Wykonawcę o terminie i miejscu zawarcia umowy,
 
2. osoby reprezentujące Wykonawcę przy podpisywaniu umowy powinny posiadać ze sobą dokumenty potwierdzające ich umocowanie do podpisania umowy, o ile umocowanie to nie będzie wynikało z dokumentów załączonych do oferty.
 
3. Wykonawca przed podpisaniem umowy jest zobowiązany do posiadania polisy na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę nie niższą niż 120.000 zł. brutto. 
 
 
 
11. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy
 
1. Zamawiający żąda wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10% ceny ofertowej brutto. Podaną kwotę Wykonawca wniesie przed podpisaniem umowy. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 70% zostanie zwrócone w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane, pozostała część, tj. 30% zostanie zwrócona w ciągu 15 dni po upływie okresu gwarancji – czas wskazany przez Wykonawcę w pkt. 3) w Formularzu oferty od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru robót.
 
2. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach wymienionych w ust. 1 art. 148 ustawy.
 
3. W przypadku wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w pieniądzu, Wykonawca wpłaca na rachunek bankowy: 
BOŚ S.A. na numer konta 31 1540 1072 2107 5000 3766 0006.
 
4. Zamawiający nie wyraża zgody na wnoszenie zabezpieczenia w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, ustanowienie zastawu na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego oraz ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w przepisach o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów.
 
5. W przypadku składania przez Wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formie poręczenia lub gwarancji, dokument ten powinien być sporządzony formie pisemnej zgodnie z obowiązującym prawem i powinien zawierać w swej treści:
1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (MOK Olsztyn), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib, 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją (dokładne określenie nazwy zamówienia), 
3) kwotę zobowiązania, 
4) termin ważności gwarancji, 
5) nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie gwaranta do zapłaty kwoty gwarancji na każde pisemne żądanie Zamawiającego,
 
6. W przypadku wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formie innej niż w pieniądzu, przed podpisaniem umowy Wykonawca jest zobowiązany przedstawić do akceptacji Zamawiającemu treść dokumentu gwarancji (bankowej lub ubezpieczeniowej) lub poręczenia. Z uwagi na to, że zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy zawartej w formie pisemnej, Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia w formie innej niż w pieniądzu w postaci dokumentu elektronicznego.
 
7. Zamawiający zastrzega, że w przypadku wniesienia zabezpieczenia w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej – gwarancja powinna mieć charakter abstrakcyjny, to jest zobowiązywać Gwaranta nieodwołalnie i bezwarunkowo do wypłacenia Zamawiającemu, na pierwsze pisemne żądanie wskazujące na niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy, kwoty do wysokości wniesionego zabezpieczenia. Treść gwarancji nie może zawierać żadnych postanowień ograniczających abstrakcyjność gwarancji. Termin obowiązywania gwarancji będzie nie krótszy, niż termin obowiązywania Umowy powiększony o 30 dni.
 
8. Gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa musi również zawierać klauzule o treści „Wszelkie spory dotyczące gwarancji podlegają rozstrzygnięciu zgodnie z prawem Rzeczypospolitej Polskiej i podlegają kompetencji sądu powszechnego właściwego dla siedziby Zamawiającego”.
 
9. Do gwarancji muszą być załączone dokumenty potwierdzające uprawnienie osób podpisanych pod gwarancją do reprezentacji Gwaranta.
 
10. Zamawiający zwraca zabezpieczenie należytego wykonania umowy wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy, w terminie i na zasadach określonych w art. 151 ustawy.
 
 
12. Opis części zamówienia, jeżeli Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych
 
1. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, ponieważ roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia tworzą ciąg czynności technicznych i montażowych wynikających z siebie, zazębiających się, technicznie spójnych oraz stanowiących jedną, niepodzielną całość. Zakres robót jest zaplanowany jako całość do realizacji w jednym terminie przez uzgadniających tą dokumentację, Użytkownika, Zamawiającego. 
 
2. Podział zamówienia na części nie spowoduje rozszerzenia kręgu potencjalnych Wykonawców, którzy mogliby wziąć udział w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
 
 
 
13. Informacje o osobach uprawnionych do porozumiewania się z Wykonawcami
 
Osobą uprawnioną przez Zamawiającego do kontaktowania się z Wykonawcami jest:
Izabela Adrjan, mail: i.adrjan@mok.olsztyn.pl
 
 
 
14. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim muszą odpowiadać oferty wariantowe
 
Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
 
 
 
15. Aukcja elektroniczna
 
Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej.
 
 
 
16. Ochrona danych osobowych
 
1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego są przetwarzane dane osobowe podlegające ochronie zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) (Dz. Urz. UE. L. z 2016r. Nr 119, stron.1) (dalej jako: „RODO”). Dane te mogą dotyczyć tak samego Wykonawcy (osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą), jego pełnomocnika (osoby fizycznej), jak też informacji o osobach, które w swojej ofercie Wykonawca przedkłada celem wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, braku podstaw do wykluczenia z postępowania, jak i potwierdzenia wymogów Zamawiającego dotyczących wykonania przedmiotu zamówienia.
 
2. Wobec powyższego Wykonawca zapozna się z załącznikiem nr 6 do Ogłoszenia o zamówieniu.
 
 
 
Załączniki do specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
 
1. Formularz oferty.
2. Projekt budowlany.
3. Wykaz wykonywanych usług.
4. Projekt umowy.
5. Przedmiar robót.
6. Klauzula informacyjna RODO.
7. Projekt wykonawczy.
8. Wykaz osób wymaganych do realizacji zamówienia.
9. Specyfikacja techniczna wykonania.
10. Pozwolenie na budowę wydane przez Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
 
Zatwierdził:
 

Przeczytaj o systemie i przetwarzanych w nim danych

Tożsamość administratora systemu
Administratorem Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej (SSDIP), który służy do udostępniania podmiotowych stron BIP jest Minister Cyfryzacji, mający siedzibę w Warszawie (00-583) przy Al. Ujazdowskich 1/3, który zapewnia jego rozwój i utrzymanie. Minister Cyfryzacji w ramach utrzymywania i udostępniania systemu SSDIP zapewnia bezpieczeństwo publikowanych danych, wymagane funkcjonalności oraz rejestrowanie i nadawanie uprawnień redaktorów BIP dla osób wskazanych we wnioskach podmiotów zainteresowanych utworzeniem własnych stron podmiotowych przy użyciu SSDIP zgodnie z art. 9 ust. 4 pkt 3 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429).
Minister Cyfryzacji, jako administrator systemu SSDIP jest jednocześnie administratorem danych osób wnioskujących o dostęp do SSDIP w celu utworzenia podmiotowych stron BIP oraz osób wyznaczonych do ich redagowania.
Tożsamość administratora danych
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w systemie SSDIP w zakresie osób wnioskujących o utworzenie podmiotowej strony BIP oraz osób wyznaczonych do ich redagowania (redaktorów podmiotowych stron BIP) jest Minister Cyfryzacji.

Administratorami danych publikowanych na podmiotowych stronach BIP utworzonych w ramach SSDIP są podmioty, które daną stronę podmiotową BIP utworzyły. Podmioty te decydują o treści danych, w tym treści i zakresie danych osobowych publikowanych na podmiotowych stronach BIP, ich rozmieszczeniu, modyfikacji i usuwaniu.
Minister Cyfryzacji, jako Administrator systemu SSDIP w odniesieniu do materiałów publikowanych na podmiotowych stronach BIP jest podmiotem przetwarzającym. Może on ingerować w treść materiałów publikowanych na poszczególnych stronach podmiotowych BIP jedynie w przypadku, gdy właściwy podmiot, który daną stronę utworzył i nią zarządza utracił do niej dostęp lub z innych przyczyn utracił nad nią kontrolę.
Dane kontaktowe administratora systemu SSDIP
Z administratorem systemu SSDIP można się skontaktować poprzez adres email mc@mc.gov.pl, pisemnie na adres siedziby administratora, lub na adres ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa.
Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych
Administrator systemu SSDIP wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym może się Pani/Pan skontaktować poprzez email iod@mc.gov.pl lub listownie – na adres ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować wyłącznie w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych osób składających wnioski o udostepnienie SSDIP, redaktorów poszczególnych stron BIP, oraz incydentów bezpieczeństwa.
W sprawach przetwarzania danych osobowych zawartych w treści materiałów publikowanych w ramach poszczególnych stron podmiotowych, należy się kontaktować z inspektorem ochrony danych podmiotu, którego strona BIP dotyczy, ich redaktorem lub kierownictwem podmiotu, który daną stronę podmiotowa BIP utworzył.
Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania
Celem przetwarzania danych publikowanych na stronach podmiotowych BIP przez poszczególne podmioty jest udostępnienie informacji publicznej wytworzonej w urzędzie i dotyczącej działalności urzędu. Podstawę prawną publikacji stanowi wypełnienie obowiązku prawnego, o którym mowa w art. 8 oraz art. 9 ust 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.
Celem udostępniania systemu SSDIP przez Ministra Cyfryzacji jest umożliwienie podmiotom zobowiązanym, o których mowa w art. 4 ust 1 i 2 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, utworzenia i prowadzenia własnych stron BIP (co wynika z art. 9 ust. 4 pkt 3 oraz art. 9 ust. 4a ww. ustawy).
Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych
Dane osobowe w zakresie imienia, nazwiska, nr telefonu, nr faksu dotyczące redaktorów podmiotowych stron BIP oraz dane osobowe publikowane w ramach treści materiałów zamieszczanych na poszczególnych podmiotowych stronach BIP są danymi udostępnianymi publicznie bez żadnych ograniczeń, w tym Centralnemu Ośrodkowi Informatycznemu w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 132-136, któremu Ministerstwo Cyfryzacji powierzyło przetwarzanie danych przetwarzanych w ramach platformy SSDIP.
Okres przechowywania danych
Dane dotyczące osób wnioskujących o udostępnienie systemu SSDIP oraz dane osób wyznaczonych na redaktorów stron podmiotowych przechowywane są przez czas, w jakim osoby te pełniły swoje funkcje oraz przez okres wskazany w przepisach prawa po okresie, w którym osoby te przestały pełnić swoje funkcje.
Dane osobowe osób zawarte w materiałach publikowanych w ramach podmiotowych stron BIP przechowywane są przez okres ustalony przez osoby zarządzające treścią tych stron.
Prawa podmiotów danych
Osoby, których dane są przetwarzane w systemie głównym SSDIP, w tym osoby składające wnioski o przyznanie dostępu do SSDIP oraz osoby będące redaktorami podmiotowych stron BIP, mają prawo dostępu do swoich danych, prawo do sprzeciwu, prawo ograniczenia przetwarzania oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej. Z wnioskiem w sprawie realizacji ww. praw należy się zwracać do administratora systemu tj. Ministra Cyfryzacji lub wyznaczonego inspektora ochrony danych na adres iod@mc.gov.pl.
Osoby, których dane są publikowane w ramach treści materiałów zamieszczanych na podmiotowych stronach BIP maja prawo dostępu do danych, prawo do sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, w którym ich publikacja jest wymagana. Z wnioskiem w sprawie realizacji ww. praw należy się zwracać do administratora danych podmiotu, którego dana strona BIP dotyczy, lub wyznaczonego przez niego inspektora ochrony danych.
Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Osobom, których dane są przetwarzane w systemie SSDIP lub na podmiotowych stronach BIP publikowanych przez poszczególne podmioty przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych
Przetwarzanie danych osobowych osób składających wnioski o dostęp do SSDIP oraz osób wyznaczonych do redakcji poszczególnych stron podmiotowych BIP jest niezbędne dla zapewnienia kontroli dostępu i wynika z przepisu prawa, tj. art. 9 ust. 4 pkt 3 oraz art. 9 ust. 4a ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429) oraz § 15 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 10, poz. 68), w związku z art. 20a ustawy z dnia 17 lutego o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2019 r. poz. 700, 730, 848, 1590 i 2294) i przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 2247).
Publikowanie danych osobowych na stronie systemu SSDIP oraz na podmiotowych stronach BIP jest dopuszczalne tylko wtedy, jeśli wynika z przepisów prawa, lub jeśli administrator danych uzyskał zgodę tych osób na ich publikację.



Zapoznałem się..